Alfa Romeo – 4C – 1.7 (241 bg) – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Alfa Romeo |
| Model | 4C |
| Nesil | 4C (facelift 2017) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.7 (241 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2017 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk | 2 |
| Kapı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.8 Lt/100 km 24 US mpg 28.82 UK mpg |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.9 Lt/100 km 34.09 US mpg 40.94 UK mpg |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.4 Lt/100 km 28 US mpg 33.63 UK mpg |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 – 60 mph | 4.1 saniye |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 4.6 Kg/bg |
| Motor | |
| Güç | 241 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 138.3 bg/Lt |
| Tork | 350 Nm @ 2200-4250 dev/dak 258.15 lb.-ft. @ 2200-4250 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6500 dev/dak |
| Motor pozisyonu | Orta, enine |
| Motor hacmi | 1742 cm3106.3 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Silindir pozisyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 80.5 mm 3.17 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.25 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Türbin | Turbo kompresör |
| Motor yağı kapasitesi | 5.8 Lt 6.13 US qt | 5.1 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10.6 Lt 11.2 US qt | 9.33 UK qt |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1118 Kg 2464.77 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 105 Lt 3.71 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 40 Lt 10.57 US gal | 8.8 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3989 mm 157.05 in. |
| Genişlik | 1868 mm 73.54 in. |
| Yükseklik | 1183 mm 46.57 in. |
| Dingil Mesafesi | 2380 mm 93.7 in. |
| Ön tekerlek izi | 1639 mm 64.53 in. |
| Arka tekerlek izi | 1604 mm 63.15 in. |
| Yerden yükseklik | 114 mm 4.49 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.34 |
| En az dönüş açısı | 12.10 m 39.7 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM, aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı (manuel şanzıman) | 6 |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | McPherson |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/45 ZR17; 205/40 ZR18; 235/40 ZR18; 235/35 ZR19 |
| Jant Boyutu | 7.0J x 17; 7.0J x 18; 8.0J x 18; 8.5J x 19 |
|
|
|
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.
facebook.com/TRmotosports
twitter.com/TRmotosports
instagram.com/trmotosports/
linkedin.com/company/trmotosports-com


