Audi – Q8 – 50 TDI V6 (286 Hp) quattro Tiptronic MHEV – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | Q8 |
| Nesil | Q8 |
| Modifikasyonu (Motor) | 50 TDI V6 (286 Hp) quattro Tiptronic MHEV |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk | 5 |
| Kapı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.0-7.3 Lt/100 km 33.6 – 32.22 US mpg 40.35 – 38.7 UK mpg |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.4-6.5 Lt/100 km 36.75 – 36.19 US mpg 44.14 – 43.46 UK mpg |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.6-6.8 Lt/100 km 35.64 – 34.59 US mpg 42.8 – 41.54 UK mpg |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 6.3 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 6.3 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 6 saniye |
| Maksimum sürat | 245 km/saat 152.24 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| CO2 Emisyonları | 172-178 g/km |
| Ağırlık/güç oranı | 7.5 Kg/bg |
| Motor | |
| Güç | 286 bg @ 3500-4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 96.4 bg/Lt |
| Tork | 600 Nm @ 2250-3250 dev/dak 442.54 lb.-ft. @ 2250-3250 dev/dak |
| Motor pozisyonu | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 2967 cm3181.06 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Silindir pozisyonu | V motor |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 91.4 mm 3.6 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Dizel – Commonrail |
| Türbin | Turbo kompresör / Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 6.1 Lt 6.45 US qt | 5.37 UK qt |
| soğutma sıvısı | 12.3 Lt 13 US qt | 10.82 UK qt |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2145 Kg 4728.92 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2890 Kg 6371.36 lbs. |
| Azami yük | 745 Kg 1642.44 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 605 Lt 21.37 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1755 Lt 61.98 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 75 Lt 19.81 US gal | 16.5 UK gal |
| AdBlue tankı | 24 Lt 6.34 US gal | 5.28 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 3500 Kg 7716.18 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2800 Kg 6172.94 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 115 Kg 253.53 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4986 mm 196.3 in. |
| Genişlik | 1995 mm 78.54 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2190 mm 86.22 in. |
| Yükseklik | 1705 mm 67.13 in. |
| Dingil Mesafesi | 2995 mm 117.91 in. |
| Ön tekerlek izi | 1679 mm 66.1 in. |
| Arka tekerlek izi | 1691 mm 66.57 in. |
| ön çıkıntı | 978 mm 38.5 in. |
| arka çıkıntı | 1013 mm 39.88 in. |
| Yerden yükseklik | 254 mm 10 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.34 |
| En az dönüş açısı | 13.3 m 43.64 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | 4×4 |
| Vites sayısı (otomatik şanzıman) | 8 Tiptronic |
| Ön süspansiyon | Çok kollu süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Çok noktalı bağımsız |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 265/55 R19 |
| Jant Boyutu | 8.5J x 19 |
|
|
|
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.
facebook.com/TRmotosports
twitter.com/TRmotosports
instagram.com/trmotosports/
linkedin.com/company/trmotosports-com


