Audi – TT – 2.0 TFSI (272 bg) quattro S Tronic – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | TT |
| Nesil | TTS Coupe (8J) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TFSI (272 bg) quattro S Tronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2008 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.6 Lt/100 km 22.19 US mpg 26.65 UK mpg 9.43 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6 Lt/100 km 39.2 US mpg 47.08 UK mpg 16.67 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.7 Lt/100 km 30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 179 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 5.2 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 5.2 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph ( tarafından hesaplanır) | 4.9 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 5.2 Kg/bg, 192.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4 Kg/Nm, 247.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 272 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 137.1 bg/Lt |
| Tork | 350 Nm @ 2500 dev/dak 258.15 lb.-ft. @ 2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | CDLB |
| Motor hacmi | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm 3.65 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1415 Kg 3119.54 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1815 Kg 4001.39 lbs. |
| Azami yük | 400 Kg 881.85 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 290 Lt 10.24 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 700 Lt 24.72 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4198 mm 165.28 in. |
| Genişlik | 1842 mm 72.52 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1952 mm 76.85 in. |
| Yükseklik | 1352 mm 53.23 in. |
| Dingil Mesafesi | 2468 mm 97.17 in. |
| Ön tekerlek izi | 1572 mm 61.89 in. |
| Arka tekerlek izi | 1558 mm 61.34 in. |
| ön çıkıntı | 911 mm 35.87 in. |
| arka çıkıntı | 819 mm 32.24 in. |
| En az dönüş açısı | 10.96 m 35.96 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4×4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman S tronic |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 245/40 R18 |
| Jant Boyutu | 9J x 18 |
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.


