BMW – 1M – 3.0 (340 bg) – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 1M |
| Nesil | 1M Coupe (E82) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 (340 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2011 yıl |
| Son üretim yılı | 2012 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 13.6 Lt/100 km 17.3 US mpg 20.77 UK mpg 7.35 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 7.3 Lt/100 km 32.22 US mpg 38.7 UK mpg 13.7 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 9.6 Lt/100 km 24.5 US mpg 29.43 UK mpg 10.42 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 224 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 4.9 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 4.9 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph ( tarafından hesaplanır) | 4.7 saniye |
| Hızlanma 0 – 200 km/saat | 17.3 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 4.4 Kg/bg, 227.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3 Kg/Nm, 334.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 340 bg @ 5900 dev/dak |
| Litre başına güç | 114.1 bg/Lt |
| Tork | 500 Nm @ 1500-4500 dev/dak 368.78 lb.-ft. @ 1500-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | N54B30T0 |
| Motor hacmi | 2979 cm3 181.79 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 89.6 mm 3.53 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | Double-VANOS |
| Motor yağı kapasitesi | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 10.4 Lt 10.99 US qt | 9.15 UK qt |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1495 Kg 3295.91 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Azami yük | 405 Kg 892.87 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 370 Lt 13.07 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 53 Lt 14 US gal | 11.66 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4380 mm 172.44 in. |
| Genişlik | 1803 mm 70.98 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1932 mm 76.06 in. |
| Yükseklik | 1420 mm 55.91 in. |
| Dingil Mesafesi | 2660 mm 104.72 in. |
| Ön tekerlek izi | 1541 mm 60.67 in. |
| Arka tekerlek izi | 1541 mm 60.67 in. |
| ön çıkıntı | 771 mm 30.35 in. |
| arka çıkıntı | 949 mm 37.36 in. |
| Yerden yükseklik | 120 mm 4.72 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.37 |
| En az dönüş açısı | 11.5 m 37.73 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 360×30 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 350×24 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 245/35 R19 Arka lastikler: 265/35 R19 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 9J x 19 Arka jantlar: 10J x 19 |
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.


