Foton – Tunland V – 2.0 TD (175 bg) Mild Hybrid 4×4 Automatic – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Foton |
| Model | Tunland V |
| Nesil | Tunland V9 |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TD (175 bg) Mild Hybrid 4×4 Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Haziran, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Pick-up |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8-10.5 Lt/100 km 29.4 – 22.4 US mpg 35.3 – 26.9 UK mpg 12.5 – 9.5 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 211-276 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Maksimum sürat | 160 km/saat 99.42 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 12.9 Kg/bg, 77.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5 Kg/Nm, 199.6 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 12 bg |
| Elektrikli motor torku | 50 Nm
36.88 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Ön, boyuna |
| Sistem gücü | 175 bg |
| Sistem tork | 450 Nm 331.9 lb.-ft. |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 163 bg @ 3600 dev/dak |
| Litre başına güç | 82.8 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1500-2400 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1500-2400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | AUCAN 4F20TC17 |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel – Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 15.2 Lt 16.06 US qt | 13.37 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2255-2335 Kg 4971.42 – 5147.79 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3055-3335 Kg 6735.12 – 7352.42 lbs. |
| Azami yük | 800-1000 Kg 1763.7 – 2204.62 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 1379 Lt 48.7 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 76 Lt 20.08 US gal | 16.72 UK gal |
| AdBlue tankı | 12 Lt 3.17 US gal | 2.64 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 3500 Kg 7716.18 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 350 Kg 771.62 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5617 mm 221.14 in. |
| Genişlik | 2090 mm 82.28 in. |
| Yükseklik | 1955 mm 76.97 in. |
| Dingil Mesafesi | 3355 mm 132.09 in. |
| Ön tekerlek izi | 1700 mm 66.93 in. |
| Arka tekerlek izi | 1700 mm 66.93 in. |
| ön çıkıntı | 1000 mm 39.37 in. |
| arka çıkıntı | 1262 mm 49.69 in. |
| Yerden yükseklik | 240 mm 9.45 in. |
| En az dönüş açısı | 13.5 m 44.29 ft. |
| Yaklaşım açısı | 28° |
| Kalkış açısı | 26° |
| rampa açısı | 21° |
| tırmanış açısı | 31° |
| sığ derinliği | 700 mm 27.56 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, yalnızca karışık modda çalışma imkanı ile aracın arka tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler hareket ettirilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4×4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Bağımsız helezon yaylı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Enine sabitleyici, Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 265/70 R18 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 18 |
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.


