Mazda – Premacy – 2.0 TD (101 bg) – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mazda |
| Model | Premacy |
| Nesil | Premacy (CP) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TD (101 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Haziran, 1999 yıl |
| Son üretim yılı | Mayıs ayı, 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 5-7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.8 Lt/100 km 30.2 US mpg 36.2 UK mpg 12.8 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.6 Lt/100 km 42 US mpg 50.4 UK mpg 17.9 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.4 Lt/100 km 36.8 US mpg 44.1 UK mpg 15.6 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 11.6 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 11.6 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph ( tarafından hesaplanır) | 11 saniye |
| Maksimum sürat | 170 km/saat 105.63 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 13.7 Kg/bg, 73.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6 Kg/Nm, 166.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 101 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 50.6 bg/Lt |
| Tork | 230 Nm @ 2000 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | RF4F |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 18.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1380 Kg 3042.38 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1845 Kg 4067.53 lbs. |
| Azami yük | 465 Kg 1025.15 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 420 Lt 14.83 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1848 Lt 65.26 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4340 mm 170.87 in. |
| Genişlik | 1710 mm 67.32 in. |
| Yükseklik | 1570 mm 61.81 in. |
| Dingil Mesafesi | 2670 mm 105.12 in. |
| Ön tekerlek izi | 1475 mm 58.07 in. |
| Arka tekerlek izi | 1480 mm 58.27 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/55 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.


