Mini – Paceman – Cooper S 1.6 (190 bg) ALL4 Automatic – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mini |
| Model | Paceman |
| Nesil | Paceman (R61) |
| Modifikasyonu (Motor) | Cooper S 1.6 (190 bg) ALL4 Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2014 yıl |
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.5 Lt/100 km 24.76 US mpg 29.73 UK mpg 10.53 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.7 Lt/100 km 41.27 US mpg 49.56 UK mpg 17.54 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.1 Lt/100 km 33.13 US mpg 39.79 UK mpg 14.08 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 165 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 8 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 8 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph ( tarafından hesaplanır) | 7.6 saniye |
| Maksimum sürat | 215 km/saat 133.59 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 7.4 Kg/bg, 135.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.9 Kg/Nm, 170.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 190 bg @ 5500-6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 118.9 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 1600-5000 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 1600-5000 dev/dak |
| Motor pozisyonu | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | N18B16A |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Silindir pozisyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 77 mm 3.03 in. |
| Silindir içi vuruş | 85.8 mm 3.38 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.2 Lt 4.44 US qt | 3.7 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1405 Kg 3097.49 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1875 Kg 4133.67 lbs. |
| Azami yük | 470 Kg 1036.17 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 330 Lt 11.65 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1080 Lt 38.14 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 47 Lt 12.42 US gal | 10.34 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1000 Kg 2204.62 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4114 mm 161.97 in. |
| Genişlik | 1786 mm 70.31 in. |
| Yükseklik | 1518 mm 59.76 in. |
| Dingil Mesafesi | 2595 mm 102.17 in. |
| Ön tekerlek izi | 1531 mm 60.28 in. |
| Arka tekerlek izi | 1558 mm 61.34 in. |
| Yerden yükseklik | 124 mm 4.88 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.36 |
| En az dönüş açısı | 11.6 m 38.06 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4×4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R17 |
| Jant Boyutu | 7J x 17 |
|
|
|
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.


