Opel – Monterey – RS 3.2i V6 24V (177 bg) 4×4 – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Monterey |
| Nesil | Monterey |
| Modifikasyonu (Motor) | RS 3.2i V6 24V (177 bg) 4×4 |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 1992 yıl |
| Son üretim yılı | Nisan, 1998 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 14.4 Lt/100 km 16.33 US mpg 19.62 UK mpg 6.94 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 11.5 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 11.5 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph ( tarafından hesaplanır) | 10.9 saniye |
| Maksimum sürat | 170 km/saat 105.63 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.1 Kg/bg, 98.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.9 Kg/Nm, 144.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 177 bg @ 5200 dev/dak |
| Litre başına güç | 55.9 bg/Lt |
| Tork | 260 Nm @ 3750 dev/dak 191.77 lb.-ft. @ 3750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 6VD1 |
| Motor hacmi | 3165 cm3 193.14 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 93.4 mm 3.68 in. |
| Silindir içi vuruş | 77 mm 3.03 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.3 Lt 5.6 US qt | 4.66 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1795 Kg 3957.3 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2600 Kg 5732.02 lbs. |
| Azami yük | 805 Kg 1774.72 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 1339 Lt 47.29 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1934 Lt 68.3 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 85 Lt 22.45 US gal | 18.7 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4270 mm 168.11 in. |
| Genişlik | 1745 mm 68.7 in. |
| Yükseklik | 1835 mm 72.24 in. |
| Dingil Mesafesi | 2330 mm 91.73 in. |
| Ön tekerlek izi | 1455 mm 57.28 in. |
| Arka tekerlek izi | 1460 mm 57.48 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4×4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 245/70 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.


