Skoda – Enyaq iV – RS 82 kWh (299 bg) AWD – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Enyaq iV |
| Nesil | Enyaq Coupe iV |
| Modifikasyonu (Motor) | RS 82 kWh (299 bg) AWD |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | BEV (Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Coupe, SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Elektrik |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 6.5 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 6.5 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph ( tarafından hesaplanır) | 6.2 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7.3 Kg/bg, 137.2 bg/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 82 kWh |
| Net batarya kapasitesi | 77 kWh |
| Batarya voltajı | 240 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 505 km 313.79 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTP) | 17.2 kWh/100 km
27.68 kWh/100 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi | 14.0 kWh/100 km
22.53 kWh/100 mi |
| Elektrik motoru 1 | |
| Motor pozisyonu | Ön aks, enine |
| Elektrik motoru 2 | |
| Motor pozisyonu | Arka aks, enine |
| Sistem gücü | 299 bg |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2180-2292 Kg 4806.08 – 5053 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2740 Kg 6040.67 lbs. |
| Azami yük | 448-560 Kg 987.67 – 1234.59 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 570 Lt 20.13 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1004 Lt 35.46 cu. ft. |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4653 mm 183.19 in. |
| Genişlik | 1879 mm 73.98 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2148 mm 84.57 in. |
| Yükseklik | 1607 mm 63.27 in. |
| Dingil Mesafesi | 2768 mm 108.98 in. |
| Ön tekerlek izi | 1600 mm 62.99 in. |
| Arka tekerlek izi | 1573 mm 61.93 in. |
| ön çıkıntı | 864 mm 34.02 in. |
| arka çıkıntı | 1021 mm 40.2 in. |
| En az dönüş açısı | 11.5 m 37.73 ft. |
| Yaklaşım açısı | 14.3° |
| Kalkış açısı | 17.3° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir elektrik motoru ön tekerlekleri, bir elektrik motoru arka tekerlekleri hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4×4) |
| Vites sayısı (otomatik şanzıman) | 1 |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 235/50 R20 100T Arka lastikler: 255/45 R20 101T |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8J x 20 Arka jantlar: 9J x 20 |
|
|
|
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.


