Suzuki – Ignis – 1.2 DualJet (90 bg) AGS 5 Seat – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Suzuki |
| Model | Ignis |
| Nesil | Ignis II |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 DualJet (90 bg) AGS 5 Seat |
| Üretim başlangıç yılı | 2016 yıl |
| Son üretim yılı | Aralık, 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.5 Lt/100 km 42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.1 Lt/100 km 57.37 US mpg 68.9 UK mpg 24.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.6 Lt/100 km 51.13 US mpg 61.41 UK mpg 21.74 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 104 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 12.2 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 12.2 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph ( tarafından hesaplanır) | 11.6 saniye |
| Maksimum sürat | 170 km/saat 105.63 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.2 Kg/bg, 108.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.9 Kg/Nm, 144.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 90 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 72.5 bg/Lt |
| Tork | 120 Nm @ 4400 dev/dak 88.51 lb.-ft. @ 4400 dev/dak |
| Motor pozisyonu | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K12C |
| Motor hacmi | 1242 cm3 75.79 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Silindir pozisyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 73 mm 2.87 in. |
| Silindir içi vuruş | 74.2 mm 2.92 in. |
| Sıkıştırma oranı | 12.5 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 3.3 Lt 3.49 US qt | 2.9 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 830-865 Kg 1829.84 – 1907 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1330 Kg 2932.15 lbs. |
| Azami yük | 465-500 Kg 1025.15 – 1102.31 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 267 Lt 9.43 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1097 Lt 38.74 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 32 Lt 8.45 US gal | 7.04 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1000 Kg 2204.62 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 400 Kg 881.85 lbs. |
| Römork burun yükü | 50 Kg 110.23 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3700 mm 145.67 in. |
| Genişlik | 1660-1690 mm 65.35 – 66.54 in. |
| Yükseklik | 1595 mm 62.8 in. |
| Dingil Mesafesi | 2435 mm 95.87 in. |
| Ön tekerlek izi | 1460 mm 57.48 in. |
| Arka tekerlek izi | 1470 mm 57.87 in. |
| Yerden yükseklik | 180 mm 7.09 in. |
| En az dönüş açısı | 9.4 m 30.84 ft. |
| Yaklaşım açısı | 20° |
| Kalkış açısı | 38.8° |
| rampa açısı | 18° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman AGS |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/65 R15; 175/60 R16 |
| Jant Boyutu | 15; 16 |
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.


