Toyota – Hilux – 2.5 D-4D (144 bg) 4×4 – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Hilux |
| Nesil | Hilux Extra Cab VII (facelift 2008) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 D-4D (144 bg) 4×4 |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2011 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Pick-up |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 8.3 Lt/100 km 28.34 US mpg 34.03 UK mpg 12.05 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 219 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 12.5 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 12.5 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph ( tarafından hesaplanır) | 11.9 saniye |
| Maksimum sürat | 170 km/saat 105.63 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 13.1 Kg/bg, 76.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.5 Kg/Nm, 181.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 144 bg @ 3400 dev/dak |
| Litre başına güç | 57.7 bg/Lt |
| Tork | 343 Nm @ 1600-2800 dev/dak 252.98 lb.-ft. @ 1600-2800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 2KD-FTV |
| Motor hacmi | 2494 cm3 152.19 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 92 mm 3.62 in. |
| Silindir içi vuruş | 93.8 mm 3.69 in. |
| Sıkıştırma oranı | 17.4:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel – Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6.9 Lt 7.29 US qt | 6.07 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1890 Kg 4166.74 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2680 Kg 5908.39 lbs. |
| Azami yük | 790 Kg 1741.65 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Tavan Yükü | 50 Kg 110.23 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2250 Kg 4960.4 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5255 mm 206.89 in. |
| Genişlik | 1760 mm 69.29 in. |
| Yükseklik | 1795 mm 70.67 in. |
| Dingil Mesafesi | 3085 mm 121.46 in. |
| Ön tekerlek izi | 1510 mm 59.45 in. |
| Arka tekerlek izi | 1510 mm 59.45 in. |
| Yerden yükseklik | 297 mm 11.69 in. |
| En az dönüş açısı | 13.2 m 43.31 ft. |
| Yaklaşım açısı | 30° |
| Kalkış açısı | 25° |
| rampa açısı | 19° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM arka tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4×4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/80 R16 |
| Jant Boyutu | 6J x 16 |
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.


