Audi – A7 – 2.8 FSI V6 (204 bg) Multitronic – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | A7 |
| Nesil | A7 Sportback (C7) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.8 FSI V6 (204 bg) Multitronic |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2010 yıl |
| Son üretim yılı | 2014 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Liftback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.6 Lt/100 km 24.5 US mpg 29.43 UK mpg 10.42 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.1 Lt/100 km 38.56 US mpg 46.31 UK mpg 16.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.4 Lt/100 km 31.79 US mpg 38.17 UK mpg 13.51 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 172 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 7.9 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 7.9 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph ( tarafından hesaplanır) | 7.5 saniye |
| Maksimum sürat | 235 km/saat 146.02 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.1 Kg/bg, 122.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.9 Kg/Nm, 168.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 204 bg @ 5250-6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 73.6 bg/Lt |
| Tork | 280 Nm @ 3000-5000 dev/dak 206.52 lb.-ft. @ 3000-5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | CHVA, CNYA |
| Motor hacmi | 2773 cm3 169.22 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 84.5 mm 3.33 in. |
| Silindir içi vuruş | 82.4 mm 3.24 in. |
| Sıkıştırma oranı | 12:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6.8 Lt 7.19 US qt | 5.98 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1660 Kg 3659.67 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2210 Kg 4872.22 lbs. |
| Azami yük | 550 Kg 1212.54 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 535 Lt 18.89 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1390 Lt 49.09 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 65 Lt 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 85 Kg 187.39 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4969 mm 195.63 in. |
| Genişlik | 1911 mm 75.24 in. |
| Yükseklik | 1420 mm 55.91 in. |
| Dingil Mesafesi | 2914 mm 114.72 in. |
| Ön tekerlek izi | 1644 mm 64.72 in. |
| Arka tekerlek izi | 1635 mm 64.37 in. |
| En az dönüş açısı | 11.9 m 39.04 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman Multitronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız,yamuk kollu |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 255/45 R18 |
| Jant Boyutu | 8.5J x 18 |
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.


