Audi – Coupe – 2.3 E (133 bg) quattro – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | Coupe |
| Nesil | Coupe (B4 8C) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.3 E (133 bg) quattro |
| Üretim başlangıç yılı | Haziran, 1991 yıl |
| Son üretim yılı | Temmuz, 1994 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 12.6 Lt/100 km 18.67 US mpg 22.42 UK mpg 7.94 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.7 Lt/100 km 35.11 US mpg 42.16 UK mpg 14.93 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.4 Lt/100 km 25.02 US mpg 30.05 UK mpg 10.64 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 9.7 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 9.7 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph ( tarafından hesaplanır) | 9.2 saniye |
| Maksimum sürat | 206 km/saat 128 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10 Kg/bg, 100 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.2 Kg/Nm, 139.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 133 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 57.6 bg/Lt |
| Tork | 186 Nm @ 4000 dev/dak 137.19 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | NG |
| Motor hacmi | 2309 cm3 140.9 cu. in. |
| Silindir Adedi | 5 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.4 mm 3.4 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1330 Kg 2932.15 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1790 Kg 3946.27 lbs. |
| Azami yük | 460 Kg 1014.13 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 230 Lt 8.12 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 912 Lt 32.21 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4366 mm 171.89 in. |
| Genişlik | 1716 mm 67.56 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1930 mm 75.98 in. |
| Yükseklik | 1370 mm 53.94 in. |
| Dingil Mesafesi | 2549 mm 100.35 in. |
| Ön tekerlek izi | 1446 mm 56.93 in. |
| Arka tekerlek izi | 1447 mm 56.97 in. |
| ön çıkıntı | 911 mm 35.87 in. |
| arka çıkıntı | 899 mm 35.39 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| En az dönüş açısı | 11.3 m 37.07 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4×4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.


