Audi – RS 4 – 2.9 TFSI (450 Hp) quattro tiptronic – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | RS 4 |
| Nesil | RS 4 Avant (B9) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.9 TFSI (450 Hp) quattro tiptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2017 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk | 5 |
| Kapı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.5-11.6 Lt/100 km 20.45 – 20.28 US mpg 24.56 – 24.35 UK mpg |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.2 Lt/100 km 32.67 US mpg 39.23 UK mpg |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.8 Lt/100 km 26.73 US mpg 32.1 UK mpg |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 4.1 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 4.1 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 3.9 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| CO2 Emisyonları | 199-200 g/km |
| Ağırlık/güç oranı | 3.8 Kg/bg |
| Motor | |
| Güç | 450 bg @ 5700-6700 dev/dak |
| Litre başına güç | 155.5 bg/Lt |
| Tork | 600 Nm @ 1900-5000 dev/dak 442.54 lb.-ft. @ 1900-5000 dev/dak |
| Motor pozisyonu | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 2894 cm3176.6 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Silindir pozisyonu | V motor |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Türbin | BiTurbo |
| Valf yapısı | DOHC |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1715 Kg 3780.93 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2305 Kg 5081.66 lbs. |
| Azami yük | 590 Kg 1300.73 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 505 Lt 17.83 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Tavan Yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4781 mm 188.23 in. |
| Genişlik | 1866 mm 73.46 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2022 mm 79.61 in. |
| Yükseklik | 1404 mm 55.28 in. |
| Dingil Mesafesi | 2826 mm 111.26 in. |
| Ön tekerlek izi | 1580 mm 62.2 in. |
| Arka tekerlek izi | 1575 mm 62.01 in. |
| ön çıkıntı | 918 mm 36.14 in. |
| arka çıkıntı | 1037 mm 40.83 in. |
| En az dönüş açısı | 11.7 m 38.39 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | 4×4 |
| Vites sayısı (otomatik şanzıman) | 8 tiptronic |
| Ön süspansiyon | Çok kollu süspansiyon, Bağımsız, yay |
| Arka süspansiyon | Çok noktalı bağımsız, Bağımsız, yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 265/35 R19 |
| Jant Boyutu | 9J x 19 |
|
|
|
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.
facebook.com/TRmotosports
twitter.com/TRmotosports
instagram.com/trmotosports/
linkedin.com/company/trmotosports-com


