BMW – M6 – M6 (507 bg) Automatic – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | M6 |
| Nesil | M6 (E63 LCI, facelift 2007) |
| Modifikasyonu (Motor) | M6 (507 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2007 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 2+2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 22.7 Lt/100 km 10.36 US mpg 12.44 UK mpg |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 10.2 Lt/100 km 23.06 US mpg 27.69 UK mpg |
| Ortalama yakıt tüketimi | 14.8 Lt/100 km 15.89 US mpg 19.09 UK mpg |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 4.6 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 4.6 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph ( tarafından hesaplanır) | 4.4 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 3.4 Kg/bg, 296.5 bg/ton |
| Motor | |
| Güç | 507 bg @ 7750 dev/dak |
| Litre başına güç | 101.4 bg/Lt |
| Tork | 520 Nm @ 6100 dev/dak 383.53 lb.-ft. @ 6100 dev/dak |
| Motor pozisyonu | Ön, boyuna |
| Model Motor | S85B50 |
| Motor hacmi | 4999 cm3 305.06 cu. in. |
| Silindir Adedi | 10 |
| Silindir pozisyonu | V motor |
| Silindir çapı | 92 mm 3.62 in. |
| Silindir içi vuruş | 75.2 mm 2.96 in. |
| Sıkıştırma oranı | 12 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 9.9 Lt 10.46 US qt | 8.71 UK qt |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1710 Kg 3769.9 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2200 Kg 4850.17 lbs. |
| Azami yük | 490 Kg 1080.27 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 450 Lt 15.89 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4871 mm 191.77 in. |
| Genişlik | 1855 mm 73.03 in. |
| Yükseklik | 1372 mm 54.02 in. |
| Dingil Mesafesi | 2781 mm 109.49 in. |
| Ön tekerlek izi | 1567 mm 61.69 in. |
| Arka tekerlek izi | 1584 mm 62.36 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| En az dönüş açısı | 12.5 m 41.01 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM, aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı (otomatik şanzıman) | 7 |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Çok noktalı bağımsız |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 255/40 ZR19; 285/35 ZR19 |
| Jant Boyutu | R19 |
|
|
|
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.
facebook.com/TRmotosports
twitter.com/TRmotosports
instagram.com/trmotosports/
linkedin.com/company/trmotosports-com


