BMW – New Class – 1800 ti (110 bg) – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | New Class |
| Nesil | New Class |
| Modifikasyonu (Motor) | 1800 ti (110 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Şubat, 1964 yıl |
| Son üretim yılı | Ocak, 1966 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 11.8 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 11.8 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph ( tarafından hesaplanır) | 11.2 saniye |
| Maksimum sürat | 172 km/saat 106.88 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9.5 Kg/bg, 105.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.5 Kg/Nm, 153.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 110 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 62 bg/Lt |
| Tork | 160 Nm @ 4000 dev/dak 118.01 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor pozisyonu | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M118 |
| Motor hacmi | 1773 cm3 108.2 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Silindir pozisyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 80 mm 3.15 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt Sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1040 Kg 2292.81 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1440 Kg 3174.66 lbs. |
| Azami yük | 400 Kg 881.85 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 600 Lt 21.19 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4500 mm 177.17 in. |
| Genişlik | 1710 mm 67.32 in. |
| Yükseklik | 1450 mm 57.09 in. |
| Dingil Mesafesi | 2550 mm 100.39 in. |
| Ön tekerlek izi | 1320 mm 51.97 in. |
| Arka tekerlek izi | 1366 mm 53.78 in. |
| Yerden yükseklik | 150 mm 5.91 in. |
| En az dönüş açısı | 9.6 m 31.5 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM, aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon, Sürükleme |
| Ön frenler | Disk, 268 mm |
| Arka frenler | Kampana, 250 mm |
| Direksiyon tipi | Dişli redüktör |
|
|
|
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.


