BMW – Z4 – 35i (306 bg) sDrive – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | Z4 |
| Nesil | Z4 (E89 LCI, facelift 2013) |
| Modifikasyonu (Motor) | 35i (306 bg) sDrive |
| Üretim başlangıç yılı | 2013 yıl |
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Roadster |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.5 Lt/100 km 17.42 US mpg 20.92 UK mpg 7.41 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7 Lt/100 km 33.6 US mpg 40.35 UK mpg 14.29 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.4 Lt/100 km 25.02 US mpg 30.05 UK mpg 10.64 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 219 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 5.2 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 5.2 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph ( tarafından hesaplanır) | 4.9 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 4.9 Kg/bg, 203.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.8 Kg/Nm, 265.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 306 bg @ 5800 dev/dak |
| Litre başına güç | 102.7 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1300-5000 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1300-5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | N54B30A |
| Motor hacmi | 2979 cm3 181.79 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 89.6 mm 3.53 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.2 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 8.2 Lt 8.66 US qt | 7.21 UK qt |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1505 Kg 3317.96 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1835 Kg 4045.48 lbs. |
| Azami yük | 330 Kg 727.53 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 180 Lt 6.36 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 310 Lt 10.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4239 mm 166.89 in. |
| Genişlik | 1790 mm 70.47 in. |
| Yükseklik | 1291 mm 50.83 in. |
| Dingil Mesafesi | 2496 mm 98.27 in. |
| Ön tekerlek izi | 1511 mm 59.49 in. |
| Arka tekerlek izi | 1537 mm 60.51 in. |
| Yerden yükseklik | 130 mm 5.12 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.35 |
| En az dönüş açısı | 10.7 m 35.1 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/45 R17; 255/40 R17 |
| Jant Boyutu | 8J x 17; 8.5J x 17 |
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.


