Dacia – Lodgy – 1.6 MPI LPG (83 bg) 7 Seats – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Dacia |
| Model | Lodgy |
| Nesil | Lodgy |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 MPI LPG (83 bg) 7 Seats |
| Üretim başlangıç yılı | 2012 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | MPV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 8.7 Lt/100 km 27.04 US mpg 32.47 UK mpg 11.49 km/Lt |
| Şehir içi yakıt tüketimi (LPG) (NEDC) | 11.2 Lt/100 km |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 5.7 Lt/100 km 41.27 US mpg 49.56 UK mpg 17.54 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (LPG) (NEDC) | 7.3 Lt/100 km |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 6.7 Lt/100 km 35.11 US mpg 42.16 UK mpg 14.93 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (LPG) (NEDC) | 8.6 Lt/100 km |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 155 g/km |
| CO2 Emisyonları (LPG) (NEDC) | 139 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / LPG |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 14.5 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 14.5 saniye |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat (LPG) | 15.1 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph ( tarafından hesaplanır) | 13.8 saniye |
| Maksimum sürat | 160 km/saat 99.42 mph |
| Maksimum sürat (LPG) | 158 km/saat |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 15.4 Kg/bg, 64.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.6 Kg/Nm, 104.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 83 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 51.9 bg/Lt |
| Güç (LPG) | 80 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç (LPG) | 50.1 bg/Lt |
| Tork | 134 Nm @ 2800 dev/dak 98.83 lb.-ft. @ 2800 dev/dak |
| Tork (LPG) | 131 Nm @ 2800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K7M 812 |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79.5 mm 3.13 in. |
| Silindir içi vuruş | 80.5 mm 3.17 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.3 Lt 3.49 US qt | 2.9 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1280 Kg 2821.92 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1874 Kg 4131.46 lbs. |
| Azami yük | 594 Kg 1309.55 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 207 Lt 7.31 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2617 Lt 92.42 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Yakıt deposu hacmi (LPG) | 33.6 Lt |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1400 Kg 3086.47 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 580 Kg 1278.68 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4498 mm 177.09 in. |
| Genişlik | 1751 mm 68.94 in. |
| Yükseklik | 1679 mm 66.1 in. |
| Dingil Mesafesi | 2810 mm 110.63 in. |
| Ön tekerlek izi | 1492 mm 58.74 in. |
| Arka tekerlek izi | 1478 mm 58.19 in. |
| ön çıkıntı | 822 mm 32.36 in. |
| arka çıkıntı | 866 mm 34.09 in. |
| Yerden yükseklik | 130 mm 5.12 in. |
| En az dönüş açısı | 11.1 m 36.42 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Helezon yay, Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/65 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.


