Dodge – Charger – SXT 3.6 Pentastar V6 (292 bg) AWD Automatic – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Dodge |
| Model | Charger |
| Nesil | Charger VII (LD; facelift 2015) |
| Modifikasyonu (Motor) | SXT 3.6 Pentastar V6 (292 bg) AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2015 yıl |
| Son üretim yılı | 2017 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk | 5 |
| Kapı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.1 Lt/100 km 17.96 US mpg 21.56 UK mpg |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.7 Lt/100 km 27.04 US mpg 32.47 UK mpg |
| Ortalama yakıt tüketimi | 11.2 Lt/100 km 21 US mpg 25.22 UK mpg |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 6.5 Kg/bg, 153.7 bg/ton |
| Motor | |
| Güç | 292 bg @ 6350 dev/dak |
| Litre başına güç | 81 bg/Lt |
| Tork | 353 Nm @ 4800 dev/dak 260.36 lb.-ft. @ 4800 dev/dak |
| Motor pozisyonu | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 3604 cm3219.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Silindir pozisyonu | V motor |
| Silindir çapı | 96 mm 3.78 in. |
| Silindir içi vuruş | 83 mm 3.27 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.2 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| soğutma sıvısı | 13.3 Lt 14.05 US qt | 11.7 UK qt |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 467 Lt 16.49 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Frensiz treyler yükü | 454 Kg 1000.9 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5040 mm 198.43 in. |
| Genişlik | 1905 mm 75 in. |
| Yükseklik | 1479 mm 58.23 in. |
| Dingil Mesafesi | 3052 mm 120.16 in. |
| Ön tekerlek izi | 1610 mm 63.39 in. |
| Arka tekerlek izi | 1620 mm 63.78 in. |
| Yerden yükseklik | 124 mm 4.88 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.30 |
| En az dönüş açısı | 11.8 m 38.71 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4×4) |
| Vites sayısı (otomatik şanzıman) | 8 |
| Ön süspansiyon | Salıncak, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Çok noktalı bağımsız |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 345 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 320 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/55 R19 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 19 |
|
|
|
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.
facebook.com/TRmotosports
twitter.com/TRmotosports
instagram.com/trmotosports/
linkedin.com/company/trmotosports-com


