Fiat – 500 – 0.9 TwinAir (85 bg) – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Fiat |
| Model | 500 |
| Nesil | 500 C (312, facelift 2015) |
| Modifikasyonu (Motor) | 0.9 TwinAir (85 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 122-133 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.1 Lt/100 km 38.6 US mpg 46.3 UK mpg 16.4 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.1 Lt/100 km 57.4 US mpg 68.9 UK mpg 24.4 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.8 Lt/100 km 49 US mpg 58.9 UK mpg 20.8 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 110 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 11 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 11 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph ( tarafından hesaplanır) | 10.5 saniye |
| Maksimum sürat | 173 km/saat 107.5 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 11.8 Kg/bg, 85 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.9 Kg/Nm, 145 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 85 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 97.1 bg/Lt |
| Tork | 145 Nm @ 1900 dev/dak 106.95 lb.-ft. @ 1900 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 312A2000 |
| Motor hacmi | 875 cm3 53.4 cu. in. |
| Silindir Adedi | 2 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 80.5 mm 3.17 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 3.2 Lt 3.38 US qt | 2.82 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 5.3 Lt 5.6 US qt | 4.66 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1000 Kg 2204.62 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 185 Lt 6.53 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 550 Lt 19.42 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 35 Lt 9.25 US gal | 7.7 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 800 Kg 1763.7 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 400 Kg 881.85 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3571 mm 140.59 in. |
| Genişlik | 1627 mm 64.06 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1893 mm 74.53 in. |
| Yükseklik | 1488 mm 58.58 in. |
| Dingil Mesafesi | 2300 mm 90.55 in. |
| Ön tekerlek izi | 1413 mm 55.63 in. |
| Arka tekerlek izi | 1407 mm 55.39 in. |
| En az dönüş açısı | 9.3 m 30.51 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Ön frenler | Disk, 257 mm |
| Arka frenler | Kampana, 180 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/65 R14; 185/55 R15 |
| Jant Boyutu | 14; 15 |
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.


