Kia – Clarus – 2.0 i 16V (133 bg) – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Clarus |
| Nesil | Clarus Combi (GC) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 i 16V (133 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1998 yıl |
| Son üretim yılı | 2001 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.9 Lt/100 km 16.9 US mpg 20.3 UK mpg 7.2 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.1 Lt/100 km 29 US mpg 34.9 UK mpg 12.3 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 10.9 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 10.9 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph ( tarafından hesaplanır) | 10.4 saniye |
| Maksimum sürat | 195 km/saat 121.17 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9.8 Kg/bg, 102.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.6 Kg/Nm, 131.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 133 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 66.6 bg/Lt |
| Tork | 171 Nm @ 4000 dev/dak 126.12 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | FE |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1865 Kg 4111.62 lbs. |
| Azami yük | 565 Kg 1245.61 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 304 Lt 10.74 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1580 Lt 55.8 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4750 mm 187.01 in. |
| Genişlik | 1785 mm 70.28 in. |
| Yükseklik | 1495 mm 58.86 in. |
| Dingil Mesafesi | 2659 mm 104.69 in. |
| Ön tekerlek izi | 1500 mm 59.06 in. |
| Arka tekerlek izi | 1500 mm 59.06 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/70 R14 |
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.


