Land Rover – Range Rover Sport – 5.0 LR V8 (375 bg) AWD Automatic – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Land Rover |
| Model | Range Rover Sport |
| Nesil | Range Rover Sport I (facelift 2009) |
| Modifikasyonu (Motor) | 5.0 LR V8 (375 bg) AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2013 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 19.8 Lt/100 km 11.88 US mpg 14.27 UK mpg 5.05 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 10.5 Lt/100 km 22.4 US mpg 26.9 UK mpg 9.52 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 13.9 Lt/100 km 16.92 US mpg 20.32 UK mpg 7.19 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 327 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 7.6 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 7.6 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph ( tarafından hesaplanır) | 7.2 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.6 Kg/bg, 150.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.9 Kg/Nm, 204.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 375 bg @ 6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 75 bg/Lt |
| Tork | 510 Nm @ 3500 dev/dak 376.16 lb.-ft. @ 3500 dev/dak |
| Motor pozisyonu | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 508PN |
| Motor hacmi | 5000 cm3 305.12 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Silindir pozisyonu | V motor |
| Silindir çapı | 92.5 mm 3.64 in. |
| Silindir içi vuruş | 93 mm 3.66 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11.5 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Yağ viskozitesi | Görmek için giriş yapın. |
| Motor yağı özellikleri | |
| soğutma sıvısı | 10.8 Lt 11.41 US qt | 9.5 UK qt |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2489 Kg 5487.31 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3070 Kg 6768.19 lbs. |
| Azami yük | 581 Kg 1280.89 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 958 Lt 33.83 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2013 Lt 71.09 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 88.1 Lt 23.27 US gal | 19.38 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 3500 Kg 7716.18 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4783 mm 188.31 in. |
| aynalar katlı genişlik | 2004 mm 78.9 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2158 mm 84.96 in. |
| Yükseklik | 1739-1789 mm 68.46 – 70.43 in. |
| Dingil Mesafesi | 2745 mm 108.07 in. |
| Ön tekerlek izi | 1605 mm 63.19 in. |
| Arka tekerlek izi | 1612 mm 63.46 in. |
| Yerden yükseklik | 172-227 mm 6.77 – 8.94 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.37 |
| En az dönüş açısı | 11.9 m 39.04 ft. |
| Yaklaşım açısı | 30.3-34.6° |
| Kalkış açısı | 26-29° |
| rampa açısı | 20-25° |
| sığ derinliği | 700 mm 27.56 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM, aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4×4) |
| Vites sayısı (otomatik şanzıman) | 6 |
| Ön süspansiyon | Havalı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Havalı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 380 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 350 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 255/50 R19 |
| Jant Boyutu | 9J x 19 |
|
|
|
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.


