Lexus – LS – 430 V8 (282 bg) Automatic – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lexus |
| Model | LS |
| Nesil | LS III (facelift 2004) |
| Modifikasyonu (Motor) | 430 V8 (282 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2003 yıl |
| Son üretim yılı | 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 16.3 Lt/100 km 14.43 US mpg 17.33 UK mpg |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.5 Lt/100 km 27.67 US mpg 33.23 UK mpg |
| Ortalama yakıt tüketimi | 11.4 Lt/100 km 20.63 US mpg 24.78 UK mpg |
| CO2 Emisyonları | 270 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 6.3 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 6.3 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph ( tarafından hesaplanır) | 6 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.5 Kg/bg, 153.7 bg/ton |
| Motor | |
| Güç | 282 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 65.7 bg/Lt |
| Tork | 417 Nm @ 3500 dev/dak 307.56 lb.-ft. @ 3500 dev/dak |
| Motor pozisyonu | Ön, boyuna |
| Model Motor | 3UZ-FE |
| Motor hacmi | 4293 cm3 261.97 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Silindir pozisyonu | V motor |
| Silindir çapı | 91 mm 3.58 in. |
| Silindir içi vuruş | 82.5 mm 3.25 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1835 Kg 4045.48 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2340 Kg 5158.82 lbs. |
| Azami yük | 505 Kg 1113.33 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 570 Lt 20.13 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 84 Lt 22.19 US gal | 18.48 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5025 mm 197.83 in. |
| Genişlik | 1830 mm 72.05 in. |
| Yükseklik | 1470 mm 57.87 in. |
| Dingil Mesafesi | 2925 mm 115.16 in. |
| Ön tekerlek izi | 1575 mm 62.01 in. |
| Arka tekerlek izi | 1575 mm 62.01 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.25 |
| En az dönüş açısı | 10.6 m 34.78 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM, aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı (otomatik şanzıman) | 6 |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 315 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 310 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 225/55 R17 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17 |
|
|
|
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.
facebook.com/TRmotosports
twitter.com/TRmotosports
instagram.com/trmotosports/
linkedin.com/company/trmotosports-com


