Mercedes-Benz – C-Serisi – C 220 CDI (150 bg) Automatic DPF – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | C-Serisi |
| Nesil | C-class (W203, facelift 2004) |
| Modifikasyonu (Motor) | C 220 CDI (150 bg) Automatic DPF |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2005 yıl |
| Son üretim yılı | Mart, 2007 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 9-9.2 Lt/100 km 26.13 – 25.57 US mpg 31.39 – 30.7 UK mpg 11.11 – 10.87 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 5.4-5.5 Lt/100 km 43.56 – 42.77 US mpg 52.31 – 51.36 UK mpg 18.52 – 18.18 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 6.8-6.9 Lt/100 km 34.59 – 34.09 US mpg 41.54 – 40.94 UK mpg 14.71 – 14.49 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 178-181 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 10.3 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 10.3 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph ( tarafından hesaplanır) | 9.8 saniye |
| Maksimum sürat | 218 km/saat 135.46 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.8 Kg/bg, 102.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.3 Kg/Nm, 232.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 4200 dev/dak |
| Litre başına güç | 69.8 bg/Lt |
| Tork | 340 Nm @ 2000 dev/dak 250.77 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | OM 646.963 |
| Motor hacmi | 2148 cm3 131.08 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 88 mm 3.46 in. |
| Silindir içi vuruş | 88.3 mm 3.48 in. |
| Sıkıştırma oranı | 18 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel – Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1465 Kg 3229.77 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2020 Kg 4453.34 lbs. |
| Azami yük | 555 Kg 1223.57 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 455 Lt 16.07 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 62 Lt 16.38 US gal | 13.64 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4526 mm 178.19 in. |
| Genişlik | 1728 mm 68.03 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1980 mm 77.95 in. |
| Yükseklik | 1426 mm 56.14 in. |
| Dingil Mesafesi | 2715 mm 106.89 in. |
| Ön tekerlek izi | 1505 mm 59.25 in. |
| Arka tekerlek izi | 1476 mm 58.11 in. |
| ön çıkıntı | 755 mm 29.72 in. |
| arka çıkıntı | 1056 mm 41.57 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.27 |
| En az dönüş açısı | 10.76 m 35.3 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R 16 |
| Jant Boyutu | 7 J x 16 H 2 |
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.


