Mercedes-Benz – EQE SUV – AMG EQE 43 90.6 kWh (476 bg) 4MATIC – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | EQE SUV |
| Nesil | EQE SUV |
| Modifikasyonu (Motor) | AMG EQE 43 90.6 kWh (476 bg) 4MATIC |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | BEV (Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Elektrik |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 4.3 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 4.3 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph ( tarafından hesaplanır) | 4.1 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 5.3 Kg/bg, 188.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.9 Kg/Nm, 339.8 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Net batarya kapasitesi | 90.6 kWh |
| Batarya voltajı | 328 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Geri kazanımdaki güç | 260 kW |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 431-488 km 267.81 – 303.23 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTP) | 22-25.1 kWh/100 km
35.41 – 40.39 kWh/100 mi |
| Şarj bağlantı noktaları | Görmek için giriş yapın. |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Elektrik motoru 2 | |
| Elektrik motorunun yeri | Ön aks, enine |
| Sistem gücü | 476 bg |
| Sistem tork | 858 Nm 632.83 lb.-ft. |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2525 Kg 5566.67 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3195 Kg 7043.77 lbs. |
| Azami yük | 670 Kg 1477.1 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 520 Lt 18.36 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1675 Lt 59.15 cu. ft. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4879 mm 192.09 in. |
| Genişlik | 1931 mm 76.02 in. |
| Yükseklik | 1672 mm 65.83 in. |
| Dingil Mesafesi | 3030 mm 119.29 in. |
| Ön tekerlek izi | 1654 mm 65.12 in. |
| Arka tekerlek izi | 1659 mm 65.31 in. |
| En az dönüş açısı | 10.9 m 35.76 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir elektrik motoru ön tekerlekleri, bir elektrik motoru arka tekerlekleri hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4×4) |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici, Havalı süspansiyonu |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 415×33 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 378×22 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) 4 döner tekerlek (arka döner tekerlek) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 275/40 R21 |
| Jant Boyutu | 9.5J x 21 |
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.


