Omoda – 9 – 1.5 TGDI (537 bg) Plug-in Hybrid 4WD DHT – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Omoda |
| Model | 9 |
| Nesil | 9 |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 TGDI (537 bg) Plug-in Hybrid 4WD DHT |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | PHEV (Şarj Edilebilir Hibrit Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 1.7 Lt/100 km 138.4 US mpg 166.2 UK mpg 58.8 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 38 g/km |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 1.4 Lt/100 km 168 US mpg 201.8 UK mpg 71.4 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 32 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / Elektrik |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 4.9 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 4.9 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph ( tarafından hesaplanır) | 4.7 saniye |
| Ağırlık/güç oranı | 4.1 Kg/bg, 243.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.4 Kg/Nm, 295.1 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 34.46 kWh |
| Batarya teknolojisi | Lityum-nikel manganez kobalt oksit (Li-NMC) |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 145 km 90.1 mi |
| Elektrikle gidilebilen menzil (NEDC) | 169 km 105.01 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (NEDC) | 19.3 kWh/100 km
31.06 kWh/100 mi |
| Şarj bağlantı noktaları | Görmek için giriş yapın. |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 102 bg |
| Elektrikli motor torku | 170 Nm
125.39 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Ön, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Elektrik motoru 2 | |
| Elektrikli motor gücü | 122 bg |
| Elektrikli motor torku | 220 Nm
162.26 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Ön, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Elektrik motoru 3 | |
| Elektrikli motor gücü | 238 bg |
| Elektrikli motor torku | 310 Nm
228.64 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 537 bg |
| Sistem tork | 650 Nm 479.42 lb.-ft. |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 143 bg |
| Tork | 215 Nm 158.58 lb.-ft. |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Acteco/SQRH4J15 |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2203 Kg 4856.78 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2609 Kg 5751.86 lbs. |
| Azami yük | 406 Kg 895.08 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 660 Lt 23.31 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1783 Lt 62.97 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Tavan Yükü | 70 Kg 154.32 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4775 mm 187.99 in. |
| Genişlik | 1920 mm 75.59 in. |
| Yükseklik | 1671 mm 65.79 in. |
| Dingil Mesafesi | 2800 mm 110.24 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. Bir elektrikli motor arka tekerlekleri hareket ettirir. İki elektrikli motor ön tekerlekleri hareket ettirir. Tamamen elektrikli veya karışık modda hareket imkanı mevcuttur. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4×4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 3 vites, otomatik şanzıman DHT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 245/50 R20 |
| Jant Boyutu | 20 |
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.


