Porsche – Boxster – 2.5 (204 bg) Tiptronic S – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Porsche |
| Model | Boxster |
| Nesil | Boxster (986) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 (204 bg) Tiptronic S |
| Üretim başlangıç yılı | 1996 yıl |
| Son üretim yılı | 1999 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Roadster |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 15.8 Lt/100 km 14.89 US mpg 17.88 UK mpg 6.33 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 8.1 Lt/100 km 29.04 US mpg 34.87 UK mpg 12.35 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 10.9 Lt/100 km 21.58 US mpg 25.92 UK mpg 9.17 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 264 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 7.6 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 7.6 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph | 7.4 saniye |
| Maksimum sürat | 235 km/saat 146.02 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 2 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.4 Kg/bg, 155.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.3 Kg/Nm, 187 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 204 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 82.3 bg/Lt |
| Tork | 245 Nm @ 4500 dev/dak 180.7 lb.-ft. @ 4500 dev/dak |
| Motor pozisyonu | Orta, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M96.20 |
| Motor hacmi | 2480 cm3 151.34 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Silindir pozisyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 85.5 mm 3.37 in. |
| Silindir içi vuruş | 72 mm 2.83 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8.3 Lt 8.77 US qt | 7.3 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 17 Lt 17.96 US qt | 14.96 UK qt |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1310 Kg 2888.06 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1610 Kg 3549.44 lbs. |
| Azami yük | 300 Kg 661.39 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 260 Lt 9.18 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 57 Lt 15.06 US gal | 12.54 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4315 mm 169.88 in. |
| Genişlik | 1780 mm 70.08 in. |
| Yükseklik | 1290 mm 50.79 in. |
| Dingil Mesafesi | 2415 mm 95.08 in. |
| Ön tekerlek izi | 1465 mm 57.68 in. |
| Arka tekerlek izi | 1525 mm 60.04 in. |
| Yerden yükseklik | 121 mm 4.76 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.31 |
| En az dönüş açısı | 11.1 m 36.42 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM, aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman Tiptronic S |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | McPherson |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R 16 |
| Jant Boyutu | 6 J x 16 |
|
|
|
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.


