Renault – Trafic – 1.6 dCi (125 bg) – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Trafic |
| Nesil | Trafic III |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 dCi (125 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2015 yıl |
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minivan |
| Koltuk | 9 |
| Kapı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.4 Lt/100 km 36.75 US mpg 44.14 UK mpg |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.1 Lt/100 km 46.12 US mpg 55.39 UK mpg |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.6 Lt/100 km 42 US mpg 50.44 UK mpg |
| CO2 Emisyonları | 145 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 11.8 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 11.8 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph ( tarafından hesaplanır) | 11.2 saniye |
| Maksimum sürat | 169 km/saat 105.01 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6b |
| Ağırlık/güç oranı | 14.5 Kg/bg, 69.2 bg/ton |
| Motor | |
| Güç | 125 bg @ 3500 dev/dak |
| Litre başına güç | 78.2 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 1500 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 1500 dev/dak |
| Motor pozisyonu | Ön, enine |
| Model Motor | R9M |
| Motor hacmi | 1598 cm397.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Silindir pozisyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 80 mm 3.15 in. |
| Silindir içi vuruş | 79.5 mm 3.13 in. |
| Sıkıştırma oranı | 15 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Dizel – Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 7.4 Lt 7.82 US qt | 6.51 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.5 Lt 10.04 US qt | 8.36 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1807 Kg 3983.75 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2770 Kg 6106.8 lbs. |
| Azami yük | 963 Kg 2123.05 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 1000 Lt 35.31 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2100 Lt 74.16 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Tavan Yükü | 280 Kg 617.29 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4999 mm 196.81 in. |
| Genişlik | 1956 mm 77.01 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2283 mm 89.88 in. |
| Yükseklik | 1971 mm 77.6 in. |
| Dingil Mesafesi | 3098 mm 121.97 in. |
| Ön tekerlek izi | 1615 mm 63.58 in. |
| Arka tekerlek izi | 1628 mm 64.09 in. |
| ön çıkıntı | 933 mm 36.73 in. |
| arka çıkıntı | 968 mm 38.11 in. |
| Yerden yükseklik | 160 mm 6.3 in. |
| En az dönüş açısı | 11.8 m 38.71 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM, aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı (manuel şanzıman) | 6 |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız, yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/65 R16 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16 |
|
|
|
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.
facebook.com/TRmotosports
twitter.com/TRmotosports
instagram.com/trmotosports/
linkedin.com/company/trmotosports-com


