Skoda – Scala – 1.0 G-TEC (90 bg) CNG – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Scala |
| Nesil | Scala |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.0 G-TEC (90 bg) CNG |
| Üretim başlangıç yılı | Ocak, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) (CNG) | 3.4-4.2 Kg/100 km |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 93-116 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi (CNG) | 4.5-4.6 Kg/100 km |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (CNG) | 2.8-2.9 Kg/100 km |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.1 Lt/100 km 57.37 US mpg 68.9 UK mpg 24.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (CNG) | 3.5 Kg/100 km |
| CO2 Emisyonları (CNG) | 95-96 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / CNG |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 12.4 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 12.4 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph ( tarafından hesaplanır) | 11.8 saniye |
| Maksimum sürat | 182 km/saat 113.09 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 DG |
| Ağırlık/güç oranı | 13.7 Kg/bg, 72.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.7 Kg/Nm, 129.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 90 bg @ 4000-5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 90.1 bg/Lt |
| Tork | 160 Nm @ 1800-3800 dev/dak 118.01 lb.-ft. @ 1800-3800 dev/dak |
| Motor pozisyonu | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | DBYA |
| Motor hacmi | 999 cm3 60.96 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Silindir pozisyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74.5 mm 2.93 in. |
| Silindir içi vuruş | 76.4 mm 3.01 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5 |
| Yakıt Sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Yağ viskozitesi | Görmek için giriş yapın. |
| Motor yağı özellikleri | |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1235 Kg 2722.71 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1753 Kg 3864.7 lbs. |
| Azami yük | 518 Kg 1141.99 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 339 Lt 11.97 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1282 Lt 45.27 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 9 Lt 2.38 US gal | 1.98 UK gal |
| Yakıt deposu hacmi – CNG | 14.6 Kg |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4362 mm 171.73 in. |
| Genişlik | 1793 mm 70.59 in. |
| Yükseklik | 1471 mm 57.91 in. |
| Dingil Mesafesi | 2649 mm 104.29 in. |
| Ön tekerlek izi | 1531 mm 60.28 in. |
| Arka tekerlek izi | 1516 mm 59.69 in. |
| ön çıkıntı | 843 mm 33.19 in. |
| arka çıkıntı | 870 mm 34.25 in. |
| Yerden yükseklik | 149 mm 5.87 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.305 |
| En az dönüş açısı | 10.2 m 33.46 ft. |
| Yaklaşım açısı | 14.7° |
| Kalkış açısı | 14.7° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM, aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı (manuel şanzıman) | 6 |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Çok noktalı bağımsız |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Jant Boyutu | 6.5J x 17 |
|
|
|
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.


