Tesla – Model S – Long Range 100 kWh (541 bg) Dual Motor AWD – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Tesla |
| Model | Model S |
| Nesil | Model S (facelift 2016) |
| Modifikasyonu (Motor) | Long Range 100 kWh (541 bg) Dual Motor AWD |
| Üretim başlangıç yılı | Şubat, 2019 yıl |
| Son üretim yılı | Ocak, 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | BEV (Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Liftback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Elektrik |
| Hızlanma 0 – 100 km/saat | 3.8 saniye |
| Hızlanma 0 – 62 mph | 3.8 saniye |
| Hızlanma 0 – 60 mph ( tarafından hesaplanır) | 3.6 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 4.1 Kg/bg, 245.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.9 Kg/Nm, 343 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 100 kWh |
| Batarya voltajı | 350 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 647 km 402.03 mi |
| Elektrikle gidilebilen menzil | 595 km 369.72 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTP) | 21 kWh/100 km
33.8 kWh/100 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi | 18.6 kWh/100 km
29.93 kWh/100 mi |
| Şarj bağlantı noktaları | Görmek için giriş yapın. |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 279 bg |
| Elektrikli motor torku | 420 Nm
309.78 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Ön aks, enine |
| Elektrik motoru 2 | |
| Elektrikli motor gücü | 286 bg |
| Elektrikli motor torku | 335 Nm
247.08 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Sistem gücü | 541 bg |
| Sistem tork | 755 Nm 556.86 lb.-ft. |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2201 Kg 4852.37 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2694 Kg 5939.25 lbs. |
| Azami yük | 493 Kg 1086.88 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 745 Lt 26.31 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1645 Lt 58.09 cu. ft. |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4970 mm 195.67 in. |
| Genişlik | 1964 mm 77.32 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2189 mm 86.18 in. |
| Yükseklik | 1445 mm 56.89 in. |
| Dingil Mesafesi | 2960 mm 116.54 in. |
| Ön tekerlek izi | 1662 mm 65.43 in. |
| Arka tekerlek izi | 1700 mm 66.93 in. |
| ön çıkıntı | 929 mm 36.57 in. |
| arka çıkıntı | 1081 mm 42.56 in. |
| Yerden yükseklik | 117-160 mm 4.61 – 6.3 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.23 |
| En az dönüş açısı | 11.8 m 38.71 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir elektrik motoru ön tekerlekleri, bir elektrik motoru arka tekerlekleri hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4×4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 1 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici, Havalı süspansiyonu |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 355×32 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 365×28 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 245/45 R19; 245/35 R21 Arka lastikler: 245/45 R19; 265/35 R21 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8J x 19; 8.5J x 19; 8.5J x 21; 9J x 21 Arka jantlar: 8J x 19; 8.5J x 19; 8.5J x 21; 9J x 21 |
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.


