Lincoln – MKC – 2.3 GTDI (285 bg) AWD Automatic – Teknik Özellikler
Tüm Marka / Model araçların teknik verilerini incelemek için TIKLA.
En güncel otomobil ve motosiklet teknik verileri için bizi sosyal medyada takip edin.
TEKNİK ÖZELLİKLER:
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lincoln |
| Model | MKC |
| Nesil | MKC |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.3 GTDI (285 bg) AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2016 yıl |
| Son üretim yılı | 2017 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13 Lt/100 km 18.09 US mpg 21.73 UK mpg 7.69 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9.4 Lt/100 km 25.02 US mpg 30.05 UK mpg 10.64 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 11.2 Lt/100 km 21 US mpg 25.22 UK mpg 8.93 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 6.3 Kg/bg, 157.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.4 Kg/Nm, 228.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 285 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 126.1 bg/Lt |
| Tork | 414 Nm @ 2750 dev/dak 305.35 lb.-ft. @ 2750 dev/dak |
| Motor pozisyonu | Ön, enine |
| Motor hacmi | 2261 cm3 137.97 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Silindir pozisyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 87.5 mm 3.44 in. |
| Silindir içi vuruş | 94 mm 3.7 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC, Ti-VCT |
| Motor yağı kapasitesi | 5.4 Lt 5.71 US qt | 4.75 UK qt |
|
|
|
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1809 Kg 3988.16 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 799 Lt 28.22 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1504 Lt 53.11 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1361 Kg 3000.49 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4552 mm 179.21 in. |
| Genişlik | 1864 mm 73.39 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2136 mm 84.09 in. |
| Yükseklik | 1656 mm 65.2 in. |
| Dingil Mesafesi | 2690 mm 105.91 in. |
| Ön tekerlek izi | 1585 mm 62.4 in. |
| Arka tekerlek izi | 1587 mm 62.48 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.34 |
| En az dönüş açısı | 11.58 m 37.99 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4×4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman SelectShift |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/50 R18 |
| Jant Boyutu | 18 |
|
|
|
Not: Katalog bilgileri halka açık kaynaklardan toplanmaktadır.
En güncel Motorsporları haberleri için sosyal medyada TRmotosports’u takip edin.


